{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w problemowych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z braniem pożyczek a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub parę informacji odnośnie zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozyskanie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o