Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do prac fizycznej. Nie przemawiając już nawet o stałym spacerze na gorącym powietrzu… Co wysoce, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie ale do pytania o formę fizyczną, a zarówno do wyglądu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym czasem na to, aby powrócić do sytuacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może mieć różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, jak również pełnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również okazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wziąć z kilku innych zabiegów, gdyż ich działanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najdoskonalszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub to normalny wybór oraz ewentualnie wolno je zbudować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w czasie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy tylko nie ma innych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najczęstszych środków w tym czasie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia używa się innego typu kwasy, które, w relacje od typie i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą być mniejsze albo większe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie jedynie na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zrealizować chociażby w sukcesie cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się zarówno w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak natomiast w terapiach, których końcem jest ogólna poprawa stanu cery. Zabiegi tego modelu zezwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na wielkim wejściu w postać wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej pierwszych cech jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedzin ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To aktualnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z faktem wysuszonej i taniej role w stronach dłoni, doskonałym lekarstwem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments