Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Rychwał

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Są one bardzo wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są drogie, łatwe w utrzymaniu czystości, pasują do wszelkiego stylu wnętrza, tak i wcale łatwo się je zakłada. Nie powinien do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Czarnków

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w wszelkim miejscu. Ich wielki wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dostosować do różnych ruchów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do miejsc wyposażonych w rodzaju klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich stopnie są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w charakterach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do uzyskania. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym dąży się umieścić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pozytywnych.

Panele podłogowe Czarnków

Panele podłogowe Czarnków

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w każdym sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać z obecnym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli dlatego na przykład salon, który potrzebujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się również w sklepach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest też z panelami bardzo małymi, jakie obejmują nie dobrze niż 80cm długości. Takie średnie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w średnich pomieszczeniach, w przypadku dużo niebezpiecznych pomieszczeń montowanie takich wąskich i bliskich paneli będzie szczególnie pracochłonne i trudne.

Panele podłogowe Czarnków

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie uznaje możliwości zakupu paneli na sztukę, a można odnieść do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt bardzo. To ile w danej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z ostatnim zwłaszcza w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto toż stwierdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu łatwiej można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Czarnków

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments