Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Krajenka

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są drinku z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Obejmują one bardzo wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są udane, dobre w życiu czystości, pasują do wszelkiego stylu wnętrza, tak i dosyć łatwo się je zakłada. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Wolsztyn

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umiejscowić w jakimś pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a i imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dostosować do drugich poziomów w których zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem pasować do pomieszczeń zaaranżowanych w ruchu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo ciekawe, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy

Z tego jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do zdobycia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim wybiera się umieścić na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie przydatnych.

Panele podłogowe Wolsztyn

Panele podłogowe Wolsztyn

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać z obecnym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli zatem na dowód salon, który chcemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w biznesach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są to one o nic mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest także z panelami bardzo szybkimi, które władają nie więcej niż 80cm długości. Takie lekkie i małe panele podłogowe sprawdzą się w krótkich pomieszczeniach, w sukcesie bardzo obszernych pomieszczeń montowanie takich wąskich i bliskich paneli będzie niezmiernie pracochłonne i trudne.

Panele podłogowe Wolsztyn

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie stanowi szanse zakupu paneli na pracę, jednak ważna złożyć do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w danej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W kontakcie z obecnym niejednokrotnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to stwierdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu szybko można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Wolsztyn

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments