Dom maklerski ING Sierpc

Artykuł miesiąca mazowieckie

Że wszystek z nas choć raz przechodził do rezygnowania z Netflixem. Stanowi obecne bowiem sama z najczęstszych firm, która oferuje nam dostęp do obrazów i seriali tak w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, decydujący się również produkcją własnych obrazów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że właśnie usługi Netflixa przydatne są na całym świecie.


Dom maklerski ING Przysucha

W kwietniu poprzedniego roku, firma posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całym świecie, tym jedynym kapitalizacja jej miała ponad 186 milionów dolarów.

Jak składa się historia Netflixa?

Otóż dużo z nas, platforma Netflix kojarzy się ze świeżością i innowacyjnością na wygląd młodego start-upu. Nie mniej jednak, nazwa ta żyje na rynku już z ponad 22 lat, zawsze na jednym wstępie istniała ostatnie jedynie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie z indywidualnego początku spółka określała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost firmy oraz zwiększenie jej prac o różnorodne usługi strumieniowania obrazów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła mieć swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Przysucha

Z tego czasu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w swojej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub bardzo niż wszystka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był właścicielem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że treści tej spółki są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale i i straty

Netflix istniał natomiast jest spółką, która kieruje się głównie na ludzkich jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie mniej ale tego rodzaju strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu zawierało aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i nieustannie rosnąca konkurencja na tymże rynku. Bowiem o starty w sektora VOD walczą także tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Przysucha

Reklama

To dzisiaj Amazon wydaje się stanowić najogromniejszym wrogiem i ryzykiem dla Netflixa. W obecnym roku przedstawiał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon podobnie jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które cieszą się uznaniem oglądających. Na kolejnym miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on a wciąż wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który wprawdzie nie wydaje si być poważnym zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Przysucha

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, iż na rynku VOD jest też całkiem duże grono mniejszych marek oraz platform, które są na początku bardzo długiej podróże do ostatniego, by być się prawdziwymi potentatami. Chociaż nie są one stanięcie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix także w Europie kiedy i postawa nią istnieje zdecydowanym liderem, w nawiązaniu do pełnego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku przechodził on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na rynku VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa miał jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy zauważyć, że i rynek VOD pytany jest przez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % udziałów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy ważna osiągnąć akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na jakąś z niewielu możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym stylem jest łatwo się na zakup akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Drugą z możliwości jest z serii zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD zapewniają nam też bezpośrednią, zaś tymże jedynym wyłączną ekspozycję na imprezy Netflixa, a również możliwość inwestowania z dźwignią, co jest fundamentalne dla wielu inwestorów. Trzecią drogą jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, który w naszym sklepie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Jeszcze w ETF technologicznym często znajdziemy i akcje innych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który kieruje w sobie spółki medialne i łatwe. Warto dodać, iż wtedy odpowiednio w ostatnim ETFie największy udział mają dziś akcje Netflixa, a prócz tegoż potrafimy odszukać w nim działalności takich instytucji jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Przysucha

EFT można zdobyć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie jest łatwej odpowiedzi na pytanie czy inwestowanie w Netflixa jest ciepłe albo ponadto nie. Należy wziąć pod opiekę owoce i zadłużenie spółki, lecz plus to, iż stanowi ona światowym potentatem dodatkowo jej stabilnej pozycji na rynku VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Przysucha

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments