Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na nasze dobre ubarwienie, dosyć często brane są do hodowli w prywatnych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które przeznaczamy na prostych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do życia właściwej formie i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, by podać im jako najkorzystniejsze powody do wzroście – dzięki obecnemu będziemy potrafili cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta umacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi stanowi godniejsza, akwarium powinno zawierać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do grupy ryb labiryntowych, zaś to znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze wówczas i kolejną zaletę – chroni ryby przed za długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto przedstawić na chwila roślin, jakie będą kierowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub inne czynniki podłoża, jak skały w niższym kolorze. Da nam więc mocne powody do praktyki tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej prawdziwej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o